Korzystaj ze swojego potencjału w pełni

Korzystaj ze swojego potencjału w pełni

Uczyć się znaczy odkryć, że coś jest możliwe

Rozwój osobisty, rozwijanie odpowiedniej samoświadomości oznacza pełne wykorzystanie naszego potencjału jako istoty ludzkiej.

„Nasza zależność czyni nas niewolnikami, szczególnie jeśli ta zależność to zależność od naszej samooceny. Jeśli potrzebujesz zachęty, komplementów, klepnięcia po plecach od wszystkich wokół sprawisz, że wszyscy wokół będą cię osądzać”

-Fritz Perls-

Oczekiwanie, aż świat potraktuje cię sprawiedliwie, ponieważ jesteś dobrym człowiekiem, to to samo, co oczekiwanie, że byk nie zaatakuje cię, ponieważ jesteś wegetarianinem

Osoba, która tak naprawdę jest odpowiedzialna za opiekę nad tobą, za szanowanie ciebie za to, kim jesteś, nie żyje poza tobą, nie jest twoim współpracownikiem, ani twoimi znajomymi ani nawet rodziną. W rzeczywistości to ty jesteś tą osobą, która musi kochać i troszczyć się o siebie przede wszystkim. Niezaakceptowanie tego faktu jest niewyczerpanym źródłem cierpienia.

Nie bądź perfekcjonistą. Perfekcjonizm jest przekleństwem 

Perfekcjonizm nie jest dobry dla naszego zdrowia emocjonalnego. Ma on wiele wspólnego z potrzebą żelaznej samokontroli i czasami prowadzi nas do zbyt wysokich oczekiwań.

Bardzo rzadko zdarza się, że ludzie rozmawiają i słuchają. Bardzo niewielu słucha bez mówienia

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie procesy emocjonalne ludzie chowają pod swoimi zachowaniami, nawykami, obawami i nieprawidłowym nastawieniem?

Aby uspokoić i naprawić zniekształcający umysł, wsłuchaj się w samego siebie, by uświadomić sobie, jak czujesz się w danej chwili. Później możesz opisać swoje emocje na głos. Coś tak prostego jak słuchanie siebie, komunikowanie się i bycie wysłuchanym w ciszy, jest czymś, co zatraciło się w naszym społeczeństwie. Straciliśmy umiejętność słuchania siebie i słuchania innych.

Życie rodzi niepewność. Niepokój i strach nas paraliżują, ponieważ boimy się przyszłości, ponieważ emocje przejmują nad nami kontrolę. Nie rozumiemy ich i pozwalamy im w nas pozostać, dopóki nie odbiorą nam oddechu. Jeśli chcesz iść naprzód bez obciążeń, ograniczeń i lęków, naucz się określać własne emocje. Wiedza o tym, co się teraz dzieje, zawsze może pomóc nam się uspokoić.

Bądź sobą, wyrażaj siebie w poczuciu wolności i bez strachu. W końcu jeśli ktoś naprawdę cię kocha, nie będzie ocieniał tego, co mówisz lub robisz. Bezwarunkowa akceptacja i uczciwość wobec samego siebie to podstawa. Kto nie akceptuje tego, kim jesteśmy lub co chcemy przekazać światu, nie docenia nas, nie dostraja się do naszej muzyki.

Nie myśl tyle, czuj 

„Wszystko jest ważne, jeśli sprawia, że czujesz”. Czuć oznacza, że żyjemy, dlatego zamiast popadać w przesadne obawy, musimy dać sobie pozwolenie na odczuwanie znacznie więcej, niezależnie od tego, czy te emocje, które do nas przychodzą są pozytywne czy negatywne. Pozwolić je odczuwać jest również sposobem na ich zrozumienie.

„Ból ma nas obudzić. Ból jest czymś co musimy nieść, jak radio. Czujesz swoją siłę w doświadczaniu bólu. Wszystko zależy od tego, jak go znosisz „

-Fritz Perls-

Musimy nauczyć się tolerować prawdę, nawet jeśli niszczy ona naszą dumę

Prawda jest częścią świadomości, tej bardzo złożonej zdolności uczenia się, zdawania sobie sprawy, faworyzującej wewnętrzne przebudzenie, w którym można jasno wyrazić domniemanie lub przyjąć prawdę, nawet jeśli boli, ponieważ dzięki temu otwieramy drogę ku rozwojowi i dobrobytowi. To, że żyjemy rozwijając tylko niewielki odsetek naszych możliwości dzieje się dlatego, że nie jesteśmy gotowi zaakceptować samych siebie. Akceptacja samych siebie jest niewątpliwie pierwszym krokiem do naszego dobrego samopoczucia. Tak więc, zamiast przypisywać odpowiedzialność za to złe samopoczucie tym, którzy nas otaczają, musimy być w stanie otworzyć oczy, przebudzić naszą własną odpowiedzialność, wyjaśniając, kim jesteśmy i czego chcemy. Nasze cele, nasze marzenia i pragnienia są częścią tego, kim jesteśmy. Wyrzeczenie się ich oznacza zniszczenie tej całości, tej świetlistej jedności naszego istnienia, którego nie możemy zignorować. Każdy z nas jest ostatecznie odpowiedzialny za skierowanie swojego życia w kierunku własnych marzeń.

Pozwól, aby najlepszy plan dla ciebie wyszedł od ciebie

Tylko my i nikt inny ponosimy odpowiedzialność za zaprojektowanie naszego planu na życie. Możemy to osiągnąć, gdy stajemy się świadomi naszych ideałów, naszych marzeń, naszych wartości… Z tych pięknych korzeni rodzą się najpiękniejsze kwiaty, o które musimy umieć codziennie dbać.